Kakav preokret: Francuska nadoknadila dva gola i prošla u finale Lige nacija!

Francuska je drugi finalista UEFA Lige nacija, gdje će igrati protiv Španije, a Trikolori su večeras u polufinalu savladali Belgiju, u sjajnoj utakmici i nevjerovatnoj završnici, rezultatom 3:2.

Već u četvrtoj minuti Belgijanci su prijetili preko Kevina De Bruynea, ali odbranio je Hugo Lloris. Uslijedio je period bez većih šansi, a potom su Crveni đavoli poveli golom Yanicka Carrasca u 37. minuti.

Samo tri minute poslije Romelu Lukaku je iskosa sa desne strane sa nekoliko metara snažno šutirao i “pocijepao” mrežu Trikolora za 2:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku prvu veću šansu imao je Antoine Griezmann u 58. minuti.

Karim Benzema je u 62. minuti vratio Francuze u igru i smanjio na 2:1. Trikolori su vratili stvari na početak u 69. minuti kada je Kylian Mbappe realizovao penal. Bilo je šansi na obje strane, a onda je uslijedila luda završnica.

Belgija je zatresla mrežu Francuza preko Lukakua u 87. minuti, međutim VAR je poništio pogodak zbog ofsajda, a potom je u 90. minuti Theo Hernandez postigao pogodak za 3:2 i odveo Francuze u finale Lige nacija, gdje ih čeka Španija koja je sinoć pobijedila Italiju 2:1. (sc, tl)