Kadić nadmudrio Kamenicu: Konjuh lider na tabeli (Foto)

Rukometaši živiničkog Konjuha u 2. kolu prvenstva BiH ostvarili su ubjedljivu pobjedu na gostivanju u Goraždu.

Nakon 18:18 na poluvremenu, domaći tim pod vodstvom iskusnog trenera Kasima Kamenice, morao je priznati kapitulaciju razigranim “stolarima” – konačan rezultat 31:40!

Trener Živiničana Davor Kadić u svemu je nedmudrio legendarnog Kamenog, a izvedba u drugom poluvremenu djelovala je poput savršene rukometne simfonije.

Ovo je druga pobjeda Konjuha u prva dva kola i, zajedno s Vogošćom, vode na tabeli sa po 4 boda.

Goste je do pobjede vodio Arsenije Bubić sa 14 golova, dok je Modrić postigao 10. Osmanhodžić se u strijelce upisao 8 puta, 4 gola zabio je Dautović, Halilović 3, a Klopić 1 gol.

U ekipi Goražda Krakonja je postigao 8, a po 6 golova Djana i Uglješa.

Ostali rezultati 2. kola Premijer lige BiH:

Sloboda – Bosna Ekoenergija 35:29, Borac – Iskra 33:29, Gračanica – Hercegovina 38:23, Sloga (D) – Vogošća 25:27, Gradačac – Krivaja 35:33.

Sutra igraju Kakanj – Leotar, dok je susret Maglaj – Izviđač CO odgođen. (tl)