Kadeti Slobode slavili protiv Zrinjskog, pioniri doživjeli prvi poraz

Omladinske selekcije Slobode, pionirska i kadetska, jučer su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona “Tušanj” odigrale utakmice 5. kola portiv motarskog Zrinjskog.

Uzbuđenja nije nedostajalo, a fudbaleri svih selekcija su pokazali zbog čega se nalaze na samom vrhu tabele.

Pionirska selekcija našeg tima koju s klupe predvodi Almir Hukić, jučer je upisala prvi poraz iako su pioniri na poluvremenu imali prednost od jednog gola a strijelac je bio Ajdin Beganović. U nastavku gosti stižu do izjednačenja, a zatim i vodstva od 2:1. Dva minuta poslije pioniri Slobode postižu gol za 2:2, a strijelac je bio Adis Kovač. Nekoliko minuta prije kraja utakmice gosti dolaze do novog vodstva i postavljaju konačan rezultat utakmice 3:2. Zrinjskom su pobjedu donijeli Stipe Miličević sa dva gola, te Luka Cvitković.

Spretniji od pionira bili su kadeti predvođeni trenerom Adnanom Jahićem, te su nanijeli prvi poraz Mostarcima ove sezone.

Iako je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0, fudbaleri Slobode su prikazali dobru igru i imali su nekoliko izglednih prilika za postizanje gola. U drugom poluvremenu su viđena tri gola. Golovima Maida Babovića i Amara Pekarića kadeti su došli do vodstva od 2:0. U 80. minuti Zrinjski smanjuje prednost na 2:1 golom Prskala.

Na tabeli je kadetska selekcija drugoplasirana sa 11 bodova, bod manje od Zrinjskog, dok su pioniri trećeplasirani sa 10 bodova, dok vodeći Zrinjski ima svih 15. (Press FK Sloboda, tl)