Juniorska reprezentacija BiH poražena od Švicarske, u polufinalu s Poljskom

Muška juniorska reprezentacija BiH poražena je u 3. kolu grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu divizije B, koje se igra u Sjevernoj Makedoniji, protiv Švicarske rezultatom 26:30 (17:15).

Izabranici selektora Tonija Čoline sjajno su odigrali prvo poluvrijeme, koje su dobili s dva gola prednosti, ali su u nastavku dopustili da Švicarci potpuno preokrenu rezultat i ostvare pobjedu za prvo mjesto u grupi sa 6 bodova.

Druga je Bosna i Hercegovina sa 4, ali su se obje reprezentacije plasirale u polufinale.

U polufinalu se u petak Bosna i Hercegovina ssataje s Poljskom (15:30), dok je drugi par Švicarska – Sjeverna Makedonija (18:00).

Najviše golova za našu selekciju protiv Švicaraca postigli su Ivan Pavlović 7, te Berin Kešo i Luka Perić po 5.

Za Švicarsku su najviše golova postigli Lionel Mirdita 5 i Leopold Noam 4 gola. (tl)