Juniori ubjedljivo poraženi od Poljske, igrat će za 3. mjesto

Juniori rukometne reprezentacije BiH poraženi su u polufinalu Evropskog prvenstva B divizije od Poljske rezultatom 41:29 (20:18).

Zmajevi su pretrpjeli ubjedljiv poraz, a Poljaci su najveću razliku napravili u drugom poluvremenu. Prvi dio je završen rezultatom 20:18 za Poljsku, da bi u drugom dijelu Poljaci još više dodali gas i na kraju slavili pobjedu od 12 golova razlike.

Kao i protiv Švicarske, naša igra raspala se u drugom poluvremenu, a Poljaci su u tom dijelu bili bolji za čak 10 golova.

U našem sastavu  Ivano pavlović postigao je 13 golova, Luka Perić 5, Berin Keso 4, dok je Luka Đorđević postigao 2 gola.

Kod Poljaka, Andrzej Widomski postigao je 8, a Jakub Bedzikowski 5 golova.

Naša reprezentacija će u nedjelju igrati utakmicu za treće mjesto protiv poraženog iz utakmice Sjeverna Makedonija – Švicarska. (tl)