Jonquel Jones upisala novi double-double, Connecticuti na vrhu

Jonquel Jones, košarkaška reprezentativka Bosne i Hercegovine, odigrala je još jednu sjajnu partiju u WNBA ligi.

Njen Connecticut Sun slavio je ubjedljivu pobjedu protiv Dallas Wingsa – 80:59, a Jones je upisala double-double učinak.

Jonquel Jones je na parketu provela nešto više od 34 minute, a za to vrijeme ubacila je 19 poena i tome dodala 15 skokova. Uz to, upisala je i četiri asistencije, te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Cinnecticut je sa omjerom 15-7 trenutno na liderskoj poziciji Istočne konferencije.

Što se tiče ove sezone, ovo joj je bio 11. double-double učinak s kojim juriša i na titulu MVP košarkašice WNBA lige.

Inače, sinoćnja utakmica bila je riješena već u prvom poluvremenu kada su košarkašice Sunsa imale prednost rezultatom 47:27. Potom su u drugom poluvremenu mirno priveli meč kraju do konačnog 21 poena razlike.

Efikasnija od Jones bila je Ogunbowale koja je postigla 20 poena za domaću ekipu, dok je podršku Jonquel imala u prezimenjakinji Brionni koja je postigla 16 poena.

Sunsi su prvi na tabeli Istočne konferencije s 15 pobjeda i sedam poraza, dok su Wingsi na petom mjestu Zapada s omjerom 9-13. (tl)