Jedine s maksimalnim učinkom: Norvežanke prvakinje Evrope u rukometu!

Rukometašice Norveške nove su evropske prvakinje nakon pobjede u finalnom meču protiv Francuske rezultatom 22:20.

Besprijekorno Evropsko prvenstvo Norvežanke su krunisale pobjedom u dramatičnom finalnom meču koji nije bio riješen do posljednjih sekundi. To je za Norvešku bio sedmi trijumf na prvenstvu Evrope, koliko je bilo i odigranih utakmica.

Bolje su Francuskinje ušle u meč i imale su vodstvo u prvih 10 minuta, ali tada je krenula sjajna serija Norvežanki koje odlaze na plus pet do odlaska na odmor. Ta prednost trajala je do 15 minuta prije kraja, ali je Francuska zaigrala mnogo bolje i došla do vodstva. Smjenjivale su se ekipe u finišu u prednosti, ali na kraju trijumf odlazi zasluženo Norveškoj.

Tri igračice postigle su po četiri gola u Norveškoj (Skogrand, Kristiansen i Mork), dok je najefikasnija bila Foppa u Francuskoj, ali nedovoljno za pobjedu.

Hrvatske rukometašice pobjedom nad Danskom osvojile bronzu na EP-u

Brozana medalja pripala je selekciji Hrvatske koja je pobijedila Dansku 25:19. (sc, tl)