Jedan ali vrijedan: Posušje osvojilo “zlatne bodove” protiv Borca (Foto)

Posušje je danas na Mokrom Docu s minimalnih 1:0 savladalo Borac u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tako je ova ekipa možda napravila i ključni korak ka opstanku u elitnom rangu bh. fudbala, a do bodova je stigla potpuno zasluženo, nakon nevjerovatne dominacije nad Banjalučanima.

Heroj domaćih bio je danas rezervista Arijan Brković, koji je postigao majstorski gol u 72. minuti.

Posušje sada ima 34 boda i deveto je na tabeli, dok je Borac ostao drugi sa 55.

Sporni trenutak viđen je u 34. minuti. Šutirao je Lučić s 20 metara te pogodio Predragovića i lopta se odbila u korner. Domaći su tražili penal jer su smatrali da je igrač Borca igrao rukom, žestoko su protestovali kod Admira Musića, ali on nije pokazao na bijelu tačku.

Radost na Mokrom Docu uslijedila je u 72. minuti. Kulašin je loše intervenisao nakon jednog centaršuta s desne strane, a loptu je na prsa primio Brković, te onda volej udarcem majstorski matirao Ćetkovića za 1:0!

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, osim jedne situacije u kaznenom prostoru Posušja. Horić je uklizao, a Mrkaić pao, ali Musić nije odlučio dosuditi penal za Borac iako je utisak da je osnova bilo.

Borac u narednom kolu dočekuje Slobodu, a u posljednjem gostuje Slogi, dok Posušje čekaju mečevi sa Željezničarom na Grbavici i Veležom kući.