Jedan, ali vrijedan: Igman golom Bašagića pobijedio Slogu

U okviru trećeg kola Premijer lige BiH snage u Konjicu su odmjerili Igman i Sloga Meridian, a rezultat je na kraju utakmice glasio 1:0.

Na utakmicu u Konjicu prvi su prijetili gosti, Grabež je u petoj minuti šutira sa distance preko gola. Igrao se 16. minut kada je Sloga Meridian ponovo prijetila, Karać je šutirao sa distance, a Ćeman je bio siguran na golu Igmana.

U 21. minuti Igman je imao veliku priliku. Čubrilo je ubacio u šesnaesterac, Ramić šutirao, a Šćekić uz pomoć stative otklonio opasnost. Pet minuta poslije Mešić je ubacio, a Denkovićev šut je završio u rukama Šćekića.

Domaći su uspjeli doći do prednosti u 75. minuti, Bojo je lijepo prošao po strani i ubacio u šesnesterac, gdje je pronašao Bešagića koji matira Šćekića za vodstvo Igmana.

Sloga Meridian je imala priliku da izjednači u 81. minuti, ali je Milanović iz dobre pozicije promašio gol Ćemana.

Premijer liga BiH, 3. kolo: Igman – Sloga Meridian 1:0 (Bešagić 75’)
Stadion: Gradski stadion (Konjic) Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg)

FK IGMAN: Ćeman, Bešagić, Velić, Drljević, Hebibović, Čubrilo, Đorić, Mešić, Dupovac, Denković, Ramić

FK SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Radžić, Baranov, Baštić, Karać, Dujaković, Popara, Milanović, Grabež, Vidić. (sc, tl)