Japanci prosuli sve što im je donio trijumf nad Njemačkom: Fuller za slavlje Kostarike!

Japan i Kostarika odigrali su danas vjerovatno i najlošiji meč dosadašnjeg toka Svjetskog prvenstva, ali u finišu smo vidjeli jedan gol.

Do pobjede je pogotom u 81. minuti stigla selekcija Kostarike, koja je tako šokirala Japance!

Pravu uspavanku smo gledali sve do te 81. minute, kada gol postiže Keysher Fuller Spence. Šutirao je s desetak metara, golman Gonda je dirao loptu, ali nije uspio da promijeni njen smjer i završila je u golu!

Imao je Japan u 88. minuti šansu da poravna i osvoji bod, ali je Keylor Navas došao do lopte nakon velike gužve pred njegovim golom.

Tako je Kostarika stigla do velika tri boda nakon debakla od Španije u prvom kolu (0:7), te je sada na tabeli poravnata s Japanom. Obje selekcije imaju po tri boda.

Večeras svoj meč igraju Španija i Njemačka, a ukoliko bi Elf slavio, sve ekipe ove grupe E imale bi po tri boda. (SCsport)