Jalova inicijativa i promašaji Željezničara, Leotar odnio bod sa Grbavice

Fudbaleri Željezničara i Leotara podijelili su večeras bodove u susretu prvog kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na Grbavici.

Domaćin je u agresivnom maniru počeo meč, stvorio nekoliko dobrih prilika, a najbolju propušta Beganović u desetoj minuti, kada se spetljao pred golom Leotara.

Do vodstva ipak dolaze gosti. Ognjen Todorović, vjerovatno u namjeri da samo centrira, ubacio je loptu u šesnaesterac i – pogodio mrežu! Pogotku u 20. minuti je doprinio i nesporazum Kosorića i golmana Muftića.

Željezničar je izjednačio četiri minute kasnije. Nakon izvedenog kornera Beganović je odigrao pas u peterac, a zatim je Cocalić majstorski petom poentirao za 1:1.

Trener Leotara je zatim morao da izvrši jednu prinudnu izmjenu. Nakon jednog duela, Darko Đajić je ostao da leži na terenu, u jednom trenutku je ostao i bez svijesti, nakon čega je morao da izađe iz igre, dok je u finišu prvog dijela vozilom Hitne pomoći bio transportovan u bolnicu.

U drugom poluvremenu dugo se čekalo na izrazite prilike. Željezničar je imao inicijativu, pred kraj meča u dvije dobre šanse su se našli Štilić i Santos, ali na visini zadatka je bio golman gostiju Puletić.

Sjajnu priliku imao je i rezervista Haračić nakon ubačaja Santosa u peterac, ali zamalo je zakasnio. Potom je opet Štilić u šansi, ali Puletić je zaključio večer još jednom izvrsnom intervencijom. Todorović je u nadoknadi mogao kazniti Plave za promašaje, ali zamalo je bio neprecizan prilikom udarca iskosa.

Nemile scene su se desila na kraju meča, kada su igrači i stručni štab Plavih okružili sudiju Gigovića, smatrajući da nije dosudio prekršaj nad Štilićem ispred šesnaesterca. Na kraju je pomoćnik trenera Kenan Hasagić dobio crveni karton…

Susret je tako okončan bez pobjednika. Svakako da domaćin ima za čim žaliti, dok Trebinjci mogu itekako biti zadovoljni osvojenim bodom.

Željezničar – Leotar 1:1 (Cocalić 24’ – Todorović 20’)

Stadion Grbavica. Gledalaca oko 6.000. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Vego, Cocalić, Kosorić, Šehić, Mekić (Beća), Hodžić (Hajdarević), Santos, Štilić, Subašić, Beganović (Haračić).

LEOTAR: Puletić, Milović, Đajić (Stanojević), Čubrilo (Milić), Matković, Đuderija (Karić), Cvetković, Pervan (Kordić), Perišić, Todorović, Aćimović (Paranos). (SCsport)