Iznenađenje na Tušnju: Radnik u nadoknadi vremena osvojio bod protiv Tuzla Cityja

Radnik je kreirao iznenađenje u posljednjem meču jesenjeg dijela sezone i osvojio bod u gostima kod Tuzla Cityja (2:2).

Uzdubljivo je bilo od samog početka na Tušnju. Radnik je iznenađujuće agresivno otvorio meč, stvorio nekoliko dobrih prilika, od kojih se ističe ona Todorova i njegov neuspješni pokušaj loba domaćeg golmana Brajlovića.

Bijeljinci do vodstvo dolaze u 21. minuti. Morris je srušio Pantelića u kaznenom prostoru, a siguran realizator penala bio je Jovan Blagojević.

Nakon toga se konačno probudio Tuzla City i počeo stvarati šanse. Do izjednačenja domaći stižu u 34. minuti, kada na centaršut Mehidića odlično reaguje Krpić i glavom poentira za 1:1, pto je i rezultat na kraju poluvremena.

Do preokreta domaćini stižu u 63. minuti. Šubert je srušio Džafića u šesnaestercu, Bilbija pokazao na bijelu tačku, a penal u gol pretvara dvostruki strijelac Krpić.

Nakon toga Radnik je imao još nekoliko šansi, naročito preko Pantelića, da bi u nadoknadi Bijeljinci ipak šokirali domaćina. Strijelac je bio rezervista Kenan Šarić.

Tuzla City – Radnik 2:2 (Krpić 34’ i 63’ penal – Blagojević 21’ penal, Šarić 93’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović, Morris, Mehidić, Tomašević, Čeliković, Karjašević, Mišić, M. Mehanović, Džafić, Krpić.

RADNIK: Hodžić, Nikić, Šubert, Batar, Sušić, Vasić, Mortika, Blagojević, Ristanović, Pantelić, Todorov. (scs, tl)