Iznenađenje na Pecari: Radnik protiv Širokog osvojio prvi bod

Široki Brijeg i Radnik podijelili su bodove u meču 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, odigravši neriješeno – 0:0.

Tako Široki ni večeras nije uspio doći do prve pobjede u sezoni, a Radnik je osvojio vrijedan bod na teškom gostovanju. Viđena je zaista kvalitetna fudbalska predstava, mnoštvo prilika, ali sve su ostale neiskorištene.

Prvu pravu priliku vidjeli smo u 6. minuti kada je Jurilj sjajno proigrao Llanosa, ali njegov šut je zaustavio izvrsnom reakcijom Kozić.

Nedugo nakon toga uzvraća Radnik, a u dva navrata se u 11. minuti istakao golman domaćih Miškić. Nastavilo se igrati otvoreno, a Lukić je minut poslije šutirao preko gola Bijeljinaca.

Najbolju šansu u prvom dijelu je u 32. minuti imao Obšivač, koji sa nekoliko metara nakon ubačaja Vukoje nije uspio loptu poslati u gol.

Samo četiri minute poslije na drugoj strani je u šansi Gogić, ali loptu nakon njegovog udarca u korner odbija Miškić. Brzo nakon toga Pantelić opet pokušava, ali lopta ide pored stative.

U finišu prvog dijela su golu Radnika prijetili Llanos i Ikić, ali nije bilo promjene do kraja poluvremena.

U nastavku, u 59. minuti je Šarić imao kolosalnu priliku za Radnik. Izašao je sam pred golmana Širokog Miškića, ali ga je Miškić zaustavio.

Sredinom drugog dijela Obšivač propušta još dvije velike prilike i propadaju nove šanse da Široki dođe do vodstva i pobjede. Radnik se do kraja branio i prijetio iz kontranapada, a domaći su u nadoknadi imali veliku priliku preko Muse, ali je njegov šut završio malo iznad prečke.

Vrijedi istaknuti da se u više navrata u finišu meča istakao mladi čuvar mreže gostiju Aljkanović, koji je sjajnim odbranama spašavao svoj gol.

Široki je tako sada na tri boda, dok je Radniku ovaj večeras osvojeni i prvi u novoj sezoni. (Sc, tl)