Italija u produžecima slavila protiv Austrije

Italija je tek u produžecima slomila otpor Austrije i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. U regularnom dijelu utakmice nije bilo pogodaka, a na kraju Azzurri su slavili rezultatom 2:1 i tako su Italijani primili gol nakon 11 utakmica u kojima su sačuvali svoju mrežu.

Italija od početka nije igrala kao u grupnoj fazi, a prvu veću šansu imao je Nicolo Barella u 17. minuti. Ciro Immobile je u 32. minuti sjajnim dalekometnim šutem pogodio je stativu. U finišu prvog dijela Leonardo Spinazzola je pokušao, ali je sjajno odbranio golman Austrije.

Austrija je imala veliku priliku u 52. minuti kada im je dosuđen slobodnjak sa male udaljenosti. David Alaba je šutirao i poslao loptu malo preko gola. Marko Arnautović je postigao pogodak u 65. minuti, no nakon intervencije VAR-a gol je poništen zbog ofsajda.

Nije bilo većih šansi u nastavku, a Stefan Lainer je pao u kaznenom prostoru Azzurra u 75. minuti. Poslije intervencije VAR-a Anthony Taylor nije pokazao na bijelu tačku. Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka i otišlo se u produžetke.

Italija je došla do prednosti nakon peti minuta igre u produžetku, a strijelac je bio Federico Chiesa, koji je ušao u igru s klupe. Insigne je u 104. minuti imao dobro priliku, a samo minutu poslije Matteo Pessina je udvostručio prednost Azzurra.

Austrija je u drugom produžetku imala neke odlične prilike preko Louisa Schauba i Marcela Sabitzera, a u 114. minuti uspjeli su smanjiti na 2:1 kada je pogodio Saša Kalajdžić. Ipak, za nešto više nisu imali snage, tako da se rezultat do kraja nije mijenjao.