Inter na krilima Perišića nakon produžetaka savladao Juve i osvojio Kup Italije

Inter je večeras na Olimpicu u Rimu uspio u sjajnoj utakmici da savlada Juventus, te osvoji trofej Kupa Italije.

Finale ovog takmičenja okončano je rezultatom 4:2 u korist Nerazzurra, koji su slavili nakon sjajnog preokreta i produžetaka!

Bolje je Inter ušao u utakmicu i preko Nicola Barelle je poveo već u 7. minuti, ali Juve u drugom poluvremenu dolazi do preokreta preko Alexa Sandra i Dušana Vlahovića, koji su pogađali u 50. i 52. minuti!

Poraza je Inter deset minuta prije kraja utakmice spasio Hakan Calhanoglu, koji je golom iz penala poravnao na 2:2 i odveo meč u produžetke.

U dodatnih 30 minuta igre u heroja Intera izrasta Ivan Perišić, koji u dva navrata trese mrežu Stare dame. Prvo je Hrvat pogodio iz penala u 98. minuti, a konačnih 4:2 je postavio u 102.

Inter je tako osvojio Kup Italije, a to je drugi trofej u ovom klubu za Edina Džeku. Dijamant je bio starter na ovoj utakmici, a teren je napustio u 63. minuti. (SC)