Igrači Tuzla Cityja se protiv prvaka ispromašivali i ostali praznih šaka

Fudbaleri Sarajeva su danas na Koševu odigrali slabu partiju, ali su ovaj put uspjeli s minimalnih 1:0 savladati ekipu Tuzla Cityja.

Prvi šut u okvir gola vidjeli smo u 26. minuti. Tada je Mersudin Ahmetović izašao sam pred Fejzića, ali ovaj mu je skratio ugao i uspio odbraniti njegov udarac.

Nekoliko minuta kasnije Vojo Ubiparip škaricama šutira pokraj gola domaćih, a u 34. minuti nova dobra prilika za goste. Tada je nakon ubačaja iz kornera stativu pogodio Badara Badji, a već u sljedećem napadu je bordo tim stigao do vodstva. Rahmanović je tada proigrao Ahmetovića, koji zakucava loptu pod prečku gola gostiju za 1:0.

Uslijedila je ofanziva i pritisak gostiju. U 41. minuti je veliku priliku imao Vojo Ubiparip, ali je šutirao po sredini gola, što je Kovačević odbranio.

Ubrzo nakon toga još dvije ogromne šanse za Nalićev tim. Kojić je izbio sam pred Kovačevića, a onda šutirao pravo u njega, da bi nekoliko trenutaka poslije Badji promašio sa svega nekoliko metara…

Tuzla City je ofanzivno krenuo u drugo poluvrijeme i imao je apsolutnu inicijativu. Prijetili su Ramić i Ubiparip sredinom drugog dijela, ali bezuspješno.

U 76. minuti slobodnjak u opasnoj zoni za Tuzla City, ali nakon centaršuta Rustemović šutira malo preko gola.

Deset minuta poslije nova velika prilika za tim iz Simin Hana, a Ramić ovaj put šutira pored gola. U 89. minuti sjajan udarac Đerića iz daljine odlazi tik pored stative Kovačevića.

Do kraja je Tuzla City napadao, ali nije uspio naplatiti nevjerovatnu dominaciju nad ekipom Sarajeva.

Završilo je 1:0, pa je Sarajevo stiglo do druge pobjede u sezoni, dok je za Tuzlu ovo drugi poraz. (sc, tl)

Sarajevo – Tuzla City 1:0 (Ahmetović 34’)

Stadion: Koševo. Gledalaca:/. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Tatar, Đokanović, Rahmanović, Oremuš (Sarajevo) Barišić (Tuzla City).

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Miličević, Oremuš, Rahmanović (od 78. Velkoski), Jukić (od 46. Fanimo), Đokanović, Tatar (od 87. Mustedanagić) i Ahmetović (od 72. Handžić).

Tuzla City: Fejzić, Barišić, Karjašević (od 66. Ramić), Kojić, Rugašević, Rustemović, Đerić, Maksimović, Nukić, Badji (od 74. Crnkić) i Ubiparip.