Igrači Olimpika češće šutirali, a gosti bolje pogađali

Nogometaši Sarajeva upisali su u zaostaloij utakmici 4. kola PL BiH vrlo vrijedan trijumf na Otoci rezultatom 3:1 protiv domaćeg Olimpika i tako bar privremeno došli na lidersku poziciju Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na početku nismo imali gotovo nikako prilika, sve do 21. kada smo vidjeli nesvakidašnji pogodak. Iz gol-auta ispucao je Elvis Džafić, a odbrana Olimpika je spavala što je iskoristio Benjamin Tatar koji je pogodio za vodstvo bordo tima.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. Ni u nastavku nismo gledali mnogo uzbuđenja, a prvu pravu priliku nakon Gola Sarajevo je imalo u 62. minuti kada je Mersudin Ahmetović ostao sam ispred golmana sa lijeve strane, ali je šutirao pored gola.

No, u posljednjih desetak minuta konačno smo dobili uzbuđenja. U 82. minuti Sarajevo je izvelo sjajnu kontru, a nezaustavljivi Benjamin Tatar ponovo postiže fenomenalan pogodak.

Samo tri minute kasnije, Olimpik se vraća u igru. Nakon kornera glavom je pogodio Ahmed Hasanović. Ipak, samo minut je trajao taj rezultat, pošto je u narednom napadu Anel Hebibović iskoristio grešku domaćeg golmana i postigao gol za konačnih 1:3 i tako se prvi put upisao u listu strijelaca nakon teške povrede koju je doživio prošle godine.

U tom trenutku imali smo četiri udarca u okvir gola na utakmici i četiri pogotka, što govori koliko su realizatori bili efikasni danas.

Inače, igrači Olimpika devet puta su šutirali ka protivničkom golu, a Sarajevo pet puta, ali su bolje “ciljali” u okvir gola. (scs, tl)