Igokea nanijela OKK Slobodi prvi poraz, Tuzlaci pali u trećoj četvrtini!

Pad je uslijedio u prvih pet minuta treće četvrtine. Za skoro pet minuta gosti su postigli samo dva poena
(Pad tuzlanskih košarkaša uslijedio je u prvih pet minuta treće četvrtine – Screenshot)

U 3. kolu Lige 6 prvenstva BiH, u Laktašima je večeras ekipa Igokee savladala tuzlansku OKK Slobodu rezultatom 87:76 (28:25, 16:17, 23:19, 20:15).

Gosti su se dobro nosili s favorizovanim domaćinom u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 44:42. Minutu prije toga OKK Sloboda je vodila 39:42, mogla je i povećati prednost da Eke nije solirao i izgubio loptu u napadu, nakon čega su domaćini postigli pet poena i riješili poluvrijeme u svoju korist.

Do tada je igra ekipe Adnana Žunića djelovala dosta dobro, nisu dopuštali domaćinu da se rezultatski odvoji, odbrana je djelovala zadovoljavajuće, posebno igra Sejfića koji je imao 9 skokova.

Pad je uslijedio u prvih pet minuta treće četvrtine. Za skoro pet minuta gosti su postigli samo dva poena, a Igokea se odmakla na 53:44. Valja reći da je Sejfić od 23. minute bio na klupi, a vratio se tek u posljednjoj dionici susreta.

Tuzlaci više nisu imali priliku da se bore za pobjedu nego jedino za podnošljiv poraz. Nakon 67:61 na kraju treće četvrtine, u posljednjoj su “Igosi” rutinski odradili posao i ostvarili treću uzastopnu pobjedu u Ligi 6 dokazujuči da su s razlogom prvi favorit šampionata.

U domaćoj ekipi Carmichael je postigao 21, Filipović 20, Nakić 19, a Lešić 13 poena.

Bojić je sa 23 poena bio najefikasniji u poraženom sastavu, Sejfić je ubacio 17 poena (12 skokova), Eke je postigao 10, a Čerkezović 8 poena.

Večeras je odigran i susret Bosna Meridianbet – Široki, a rezultat glasi 80:68 za sarajevske Studente, dok je u toku susret Mladost – Borac.

Igokea na tabeli ima 6 bodova (3-0), OKK Sloboda 5, Bosna Meridianbet i Široki po 4, Borac 3 (-1), Mladost 2 (-1).

U idućem kolu OKK SLoboda je domaćin ekipi Mladosti iz Mrkonjić Grada. (tl)