Igman savladao Tuzla City i osvojio važne bodove u borbi za opstanak

(Igman je probleme riješio s dva gola do 26. minute susreta – Foto: SC)

Danas je na Gradskom stadionu u Konjicu odigrana utakmica 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između ekipa Igmana i Tuzla Cityja. Na kraju utakmice radovali su se domaći koji su slavili pobjedu rezultatom 2:0 (2:0).

Prvi na utakmici je zaprijetio Sušić koji je šutirao pored gola. Malo poslije toga zaprijetio je i Denković, ali rezultat je ostao 0:0.

Odličan gol Čubrila je viđen u 18. minuti, gotovo iz kornera je savladan čuvar mreže gostiju kojem slobodno možemo pripisati ovaj gol.

U 24. minuti Pantelić je šutirao glavom, ali nije bilo problema po gol domaćih. U 26. minuti Ćeman je dobro reagovao, a samo minutu nakon toga domaća ekipa vodi 2:0, stijelac gola je Denković.

U drugoj minuti drugog poluvremena Hadžić se našao u ozbiljnoj prilici za goste, ali je loše šutirao ispred samog gola. Isti igrač je pet minuta šutirao glavom, ali pored gola.

U 57. minuti, nakon jednog centaršuta Nukića, lopta se nezgodno odbila od jednog odbrambenog igrača domaćih i umalo je Ćeman bio savladan, ali od pogotka nije bilo ništa.

U 61. minuti Pirić je šutirao u prvoj ozbiljnoj prilici za domaće, ali golman gostiju brani. Imao je Igman nakon ovog pokušaja veću inicijativu na terenu, ali bez ozbiljnijih prilika za postizanje pogotka.

U 68. minuti Mehanović je dva puta zaprijetio golu domaćih. Najprije iz slobodnog udarca kada se lopta odbila od živog zida u korner, a potom i glavom sa skoro same ivice šesnaesterca.

U 71. minuti crveni karton dobio je temperamentni šef stručnog štaba Igmana, Edis Mulalić.

Kako se kraj utakmice bližio, tako su i gosti sve više pokušavali da smanje rezultatski zaostatak. U 78. minuti Hadžić je šutirao glavom preko gola, a u 82. minuti Delimeđac je šutirao sa distance, ali golman domaćih brani. I Karjašević je, na asistenciju Ordagića, šutirao sa desetak metara u 84. minuti, ali ne pogađa mrežu.

U 89. minuti Hadžić je imao odličnu priliku nakon ubačaja Nikića, ali nakon njegovog šuta lopta ostaje u blatu ispred gola domaćih.

U narednom kolu, odnosno posljednjem kolu jesenjeg dijela seozne, ekipa Igmana gostuje ekipi Veleža, dok će ekipa Tuzla Cityja ugostiti ekipu Sloge Meridian.

17. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Igman 2:0 Tuzla City (Čubrilo 18’, Denković 27’)

Stadion: Gradski stadion (Konjic). Sudija: Admir Musić. Žuti kartoni: Čubrilo, Pirić (Igman), Delimeđac (Tuzla City). Crveni karton: Edis Mulalić (Igman).

IGMAN: Ćeman, Bešagić (Pirić), Hebibović, Oremuš, Ahmetović (Ramić), Čubrilo, Sipović, Đorić, Denković, Buturović, Janketić (Mešić).

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić (Jašaragić), Mehanović (Garčević), Pantelić (Osmić), Karjašević, Kobiljar, Sušić (Ordagić), Čolić (Hadžić). (SC, TL)