Igman pobjedom protiv Leotara na korak do opstanka

U okviru 30. kola m:tel Premijer lige ekipa Igman iz Konjica je slavio važnu pobjedu protiv Leotara iz Trebinja golovima Mirsada Ramića (2:0).

Prvu priliku na utakmici imali su gosti iz Trebinja, Aćimović se našao u stopostotnoj šansi pred golom Igmana, htio je uposliti Šipovca kojem je pobjegla lopta i tako je propala velika prilika za Leotar.

Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minuti, Hrelja se namjestio na lijevu nogu i šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je to bio lak plijen za Puletića.

Centrirao je Duraković u 38. minuti, ali je Hrelja veoma loše šutirao glavom, dvije minute poslije ponovo je Hrelja pokušao iskosa šutirao, međutim ni ovaj pokušaj nije bio precizan.

Nakon veoma blijedog prvog poluvremena u nastavku utakmice prvi su zaprijetili igrači Igmana, nakon kornera u 53. minuti koji je izveo Darko Bodul, Mirsad Ramić je šutirao pored gola.

Dobru akciju su odigrali Ramić, Hrelja i Hebibović, a šut ovog posljednjeg je odbranio Puletić i to je bio korner za Igman.

INakon kornera Puletić je boksovao loptu koja je došla do Bodula, čiji je šut odbranio ponovo golman Leotara, ali je lopta došla do Mirsada Ramića koji postiže gol za vodstvo Igmana od 60. minute.

U velikim problemima Leotar je bio od 64. minute, kada je Šipovac zbog simuliranja prekršaja zaradio svoj drugi žuti karton, te je morao igru napustiti ranije.

Bodul je sjajno uposlio Boju u 70. minuti, nakon čijeg šuta lopta odlazi pored gola. Šest minuta poslije nova dobra prilika za Igman, Bodul je uposlio ovaj put Ramića, čiji udarac brani Puletić.

Duraković je izveo za Igman korner u 82. minuti, a Ramić je glavom sjajno pogodio za 2:0 i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

U finišu meča domaći su imali dvije prilike, preko Bodula i Drljevića, ali do promjene rezultata nije došlo.

Ovom pobjedom premijerligaš iz Konjica se približio ostanku u društvu najboljih jer sada ima 33 boda i nalazi se na osmom mjestu tabelu, sa druge strane Leotar je posljednjeplasirana ekipa sa 28 bodova.

Premijer liga BiH, 30.kolo:

Igman – Leotar 2:0 (Ramić 60’, 82’)

Stadion: Gradski stadion (Konjic) Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) Žuti kartoni: Hrelja, Jakupović, Hebibović, Bodul (Igman) Karić, Šipovac, Čubrilo, Stanojević (Leotar) Crveni karton: Šipovac (Leotar)

FK IGMAN: Ćeman, Duraković, Drljević, Hrelja, Hebibović A. (Velić), Dupovac, Denković, Mahmić, Jakupović (Bodul), Bojo, Ramić (Ahmetović)

FK LEOTAR: Puletić, Karić (Đuderija), Prusina, Čubrilo, Milić (Tahrić), Šipovac, Aćimović (Handžić), Đajić, Cmiljanović, Ćavić (Stojković), Georgiev. (Sport Centar, TL)