Igman odnio bod s Grbavice i pobjegao u “sigurniju zonu”

Željezničar i Igman večeras su na Grbavici remizirali rezultatom 1:1, a tako su se Plavi dodatno udaljili od plasmana u Evropu.

Ostao je Željo tek šesti na tabeli sa 43 boda, a Široki i Velež imaju po jedan više.

S druge strane, Igman je osvojio veliki bod i pobjegao iz opasne zone. Sadaj e deveti sa 30 bodova, a iza su Posušje, Sloboda i Leotar.

Prvo uzbuđenje viđeno je u trećoj minuti. Mekić je nezgodno centrirao, ali je vrhovima prstiju loptu s glave Amoaha skinuo golman Ćeman.

Igralo se otvoreno s obje strane, a u 8. minuti su oba tima imala velike šanse. Prvo je Duraković izblokirao Štilića, da bi potom u kontranapadu Ramić tražio Hebibovića pred golom Plavih, ali on je zakasnio.

U 10. minuti topovski sa dvadesetak metara šutira Drljević, ali prečka spašava Muftića i Željezničar.

Santos je u 17. minuti izbio sam pred Ćemana, ali golman Igmana ga je sjajno zaustavio. Već u narednom napadu Santos centrira za Krpića, ali i njegov šut glavom brani Ćeman.

U 23. minuti sjajno s desne strane u sredinu ulazi Hrelja i snažno šutira, a Muftić to brani.

Do vodstva Igman stiže u 25. minuti. Sjajno je centrirao Hrelja s desne strane, a Ramić majstorski pogađa glavom za 1:0.

Diskutabilna situacija viđena je u 33. minuti, kada Mahmić ruši Amoaha u kaznenom prostoru, ali Topalović nije ni pomislio da svira jedanaesterac.

Mogao je Igman u 40. minuti i do drugog gola, ali Hebibović je šutirao pored gola. Minut poslije je Muftić zaustavio šut Denkovića.

U sudijskoj nadoknadi je Santos imao još jednu situaciju jedan na jedan s Ćemanom, ali Brazilčeva završnica je jednostavno očajna i golman Igmana ga je opet zaustavio.

Drugo poluvrijeme otvoreno je kolosalnom prilikom za Željezničar u 48. minuti. Neometan je Štilić sa 13 metara šutirao pored gola.

Nekoliko minuta poslije dobro iz slobodnjaka šutira Hebibović, a lopta pada preko prečke, na mrežu gola Plavih.

Do poravnanja Željo stiže u 52. minuti. Izveli su Plavi korner, udarac glavom Jašarevića brani Ćeman, a loptu u mrežu zakucava Amoah za 1:1.

U 57. minuti Amoah fenomenalno prolazi dva igrača Igmana i ulazi u kazneni prostor, ali u posljednji tren ga zaustavlja Mahmić.

Potom sjajno s 20 metara šutira Šehić, ali to nekako brani Ćeman.

Golman Igmana istakao se i u 68. minuti kad je njegova odbrana zaspala, a on odbranio udarac Santosa.

Gledali smo totalnu ofanzivu Željezničara, a u 82. minuti je sijevnuo kontranapad Igmana. Hebibović je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda!

U 85. minuti sebični Drljo šutira pored gola, iako je mogao pred njim uposliti i Hodžića i Haračića i Krpića.

U 90. minuti iz velike gužve pred golom Igmana Krpić šutira visoko preko gola. U nadoknadi je viđena i jedna dobra akcija Igmana, ali Muftić brani šut Ramića.

Ostalo je 1:1.

Željezničar – Igman 1:1 (Amoah 48’ / Ramić 25’)

Stadion Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 5.000. Sudija: Sabrija Topalović (Tuzla). Žuti kartoni: Haračić (Željezničar); Bodul, Oremuš, Bešagić (Igman).

Željezničar: Muftić, Šehić, Drina, Cocalić, Galić (Jašarević), Hajdarević (Beganović), Mekić, Štilić (Haračić), Amoah (Hodžić), Santos (Drljo) i Krpić.

Igman: Ćeman, Duraković, Dupovac, Mahmić (Velić), Oremuš, Drljević, Bodul (Bešagić), A. Hebibović (Bojo), Denković (Jakupović), Hrelja i Ramić.