Ibrahimović i Lukaku suspendovani, po jedna utakmica zabrane nastupa u Kupu Italije

Sportski sudac Talijanske fudbalske lige kaznio je napadače Intera i Milana Romelua Lukakua i Zlatana Ibrahimovića s po jednom utakmicom zabrane nastupa u Kupu zbog sukoba u koji su bili uključeni tokom četvrtfinalnog meča igranog u utorak.

Lukaku i Ibrahimović sukobili su se u kaznenom prostoru Milana tokom prvog poluvremena te im je glavni sudac utakmice pokazao po žuti karton.

Ali nije na tome stalo.

Sukobili su se i nakon kraja prvog dijela dok su išli prema svlačionicama.

– Magarče, nazovi mamu i radite ona vaša voodoo sranja – bio je Ibrin ‘okidač’ na što je poludio Lukaku i poručio mu:

– Čekam te vani! Je*em tebe i tvoju ženu. Možemo malo i o tvojoj mami jer ona je ku*va! – rekao je inače mirni Lukaku.

U drugom poluvremenu Ibrahimović je isključen zbog drugog žutog kartona, a Inter je s igračem više stigao do pobjede od 2-1 i prolaska u polufinale.

Lukaku će zbog ove suspenzije propustiti prvi polufinalni meč protiv Juventusa u utorak, dok Ibrahimović neće imati pravo nastupa u prvom Milanovu dvoboju u Kupu sljedeće sezone. (Vijesti.ba)