Hrvatska golovima Vlašića, Modrića i Perišića u osmini finala

Hrvatska je trećem kolu grupe D Evropskog prvenstva uspjela savladati Škotsku na Hampden Park u Glazgovu (3:1) i proći u osminu finala, čak i sa drugog mjesta, jer je u drugom susretu ove skupine Engleska slavila protiv Češke sa 1:0.

Nikola Vlašić je u 17. minuti doveo Hrvatsku u prednost od 1:0. U nastavku Luka Modrić je imao dobru šansu, a na drugoj strani John McGinn. Josip Juranović je bio u dobroj šansi u 38. minuti, no nije ju iskoristio. Škotska je poravnala na 1:1 preko Calluma McGregora u 42. minuti.

Poslije pet minuta igre u drugoj dijelu Joško Gvardiol se našao u šansi, ali David Marshall je bio oprezan. McGinn je u 59. minuti šutirao pored gola. Luka Modrić je u 62. minuti sjajnim golom donio Vatrenima novo vodstvo.

Nakon kornera Modrića u 77. minuti Ivan Perišić je povisio vodstvo Hrvatske na 3:1. Nedugo nakon toga na drugoj strani veliku priliku imao je Che Adams, no Livaković je odlično odbranio. Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo.

Engleska je bila minimalna protiv Češke (1:0), a obje reprezentacije su ranije osigurale plasman u osminu finala. Raheem Sterling je u drugoj minuti pogodio stativu, ali je deset minuta poslije postigao vodeći pogodak za Gordi Albion.

Harry Kane je u 26. minuti pogodio stativu, a zaprijetili su i Česi preko Tomasa Holesa odmah u narednom napadu. Veliku šansu imao je i Tomas Soucek u 36. minuti. U drugom dijelu nije bilo mnogo većih šansi, a u 87. minuti poništen je pogodak Jordana Hendersona zbog ofsajda. (sc, tl)