Hrvatska deklasirala Maltu, nestvaran rezultat u Volfsburgu, Portugalu bod u Irskoj

Okončani su svi večerašnji dueli pretposljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Hrvatska je u gostima pobijedila Maltu 7:1, Rusija je kod kuće bila bolja od Kipra 6:0, tako da su ove dvije reprezentacije najavile odlučujući duel za prvo mjesto u grupi.

Portugal nije uspio doći do pobjede na gostovanju u Irskoj. Irska se pokazala kao jako težak rival Portugalcima, a meč je završen podjelom bodova 0:0.

Portugal je utakmicu završio i s igračem manje pošto je Pepe u 82. minuti zaradio drugi žuti karton. Tako Portugal i Srbija pred posljednje kolo i međusobni duel u Portugalu imaju isti broj bodova – 17. Portugal je prvi zbog bolje gol-razlike.

Hrvatska, Rusija i Njemačka večeras su bile zaista nemilosrdne prema svojim rivalima. Vatreni su u gostima deklasirali Maltu sa 1:7, dok je Njemačka u Volfsburgu sa 9:0 demolirala Lihtenštajn, a Rusija je slavila protiv Kipra 6:0.

Lihtenštajn je u 7. minuti ostao s desetoricom na terenu, a potom je krenula baražna paljba Njemačke. Pogađali su Gundogan, Sane (2x), Reus, Muller (2x) i Baku, a autogolove su postigli Kaufmann i Goppel.

Za Hrvatsku su na Malti pogađali Perišić, Ćaleta-Car, Pašalić, Modrić, Majer (2x) i Kramarić. Jedini gol za Maltu postigao je Brozović, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Gruzija je iznenadila Švedsku i pobijedila 2:0, a poslije dugo vremena u dresu Šveđana nastupio je i Ibrahimović.

Španiji je na gostovanju u Grčkoj pobjedu donio Sarabia golom u 26. minuti. Bilo je, dakle, 0:1.