Hrabri Zmajevi skupo prodali kožu evropskom šampionu

Rukometna reprezentacija BiH večeras je pružila sjajnu partiju u Bratislavi te u svojoj posljednjoj utakmici na Evropskom prvenstvu skupo prodala kožu protiv aktuelnog evropskog šampiona. Na koncu je Španija u tijesnoj završnici porazila Zmajeve, koji su veći dio susreta bili u vodstvu.

Prvi gol na utakmici postigao je Nikola Prce nakon prelijepog poteza kojim je prevario tri igrača aktuelnog prvaka Evrope, a prethodno je blok Zmajeva odradio dobar posao i pomogao Buriću da odbrani udarac Maquede.

Potom je diskutabilno na dva minuta isključen Vranješ, a Casado je brzo poravnao na 1:1. Igrali su Zmajevi nakon toga bez golmana, a to koristi golman Hernandez i postiže gol za 1:2.

Ipak, dobro se držao Obrvanov tim i preko Senjamina Burića stigao je do poravnanja, a onda i do vodstva od 4:3 preko Perića koji zabija dva gola.

Nakon toga je BiH povezala nekoliko loših napada koji su završili greškama, ali meč je sve vrijeme bio u egalu. Prce zaista briljira na oproštaju od reprezentacije, a svojim trećim golom u 16. minuti donosi novo vodstvo BiH od 8:7. Uslijedilo je nekoliko promašaja Španije, a u 21. minuti to koriste Zmajevi i dolaze prvi put do +2 (11:9)!

Do poravnanja Španci stižu tri minute prije odlaska na odmor golom iz sedmerca za 12:12, a vodstvo nedugo zatim BiH vraća Karačić, koji sjajno pogađa za 13:12. U posljednjim trenucima prvog dijela Herceg pogađa za 14:12.

Na startu drugog dijela Ivan Karačić pogađa za tri gola prednosti, 15:12, a zatim isti igrač poentira i za 16:13, potom i Perić za 17:14.

Do polovine poluvremena Zmajevi su vodstvo uspješno održavali i pored toga što su Španci nekoliko puta prišli na jedan gol zaostatka, da bi Furija serijom 3-0 ipak uspjela izjednačiti u 45. minuti (20:20).

Nevolja ne dolazi sama, jer minut kasnije je Keškić isključen. S igračem manje Zmajevi u kontranapadu poentiraju preko Draganića za 21:20, ali Španci brzo uzvraćaju istom mjerom te ponovo kreiraju seriju 4-0 za vodstvo od 22:25 na sedam minuta prije kraja.

Hamidović je smanjio na 23:25, ali isti igrač je isključen u 55. minuti, što je znatno umanjilo šanse BiH da dođe do preokreta i kreira iznenađenje. Casado potom preko cijelog terena pogađa za 23:26 (igrali smo bez golmana).

Herceg je smanjio na 24:26, da bi Marquez zatresao mrežu za 24:27, a Vranješ zaradio isključenje na dvije minute prije kraja. Bilo je jasno da će naši hrabri reprezentativci ipak izgubiti…

Meč je okončan pobjedom Španaca rezultatom 24:28, koji su tako i 15. utakmicu zaredom na evropskim prvenstvima ostali neporaženi.

U našem timu najefikasniji su bili Karačić (šest golova), Perić (četiri), Herceg (četiri) i Prce (tri). Benjamin Burić je imao deset odbrana i proglašen je igračem utakmice. Strijelce Španije predvodio je Casado (sedam).