Hrabra Krupa u 94. minuti došla do boda na Pecari

Fudbaleri Širokog Brijega remizirali su sa Krupom 2:2 u duelu 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Krupa, koja se bori za opstanak, vrlo ofanzivno je ušla u meč i na startu bila bolji rival. Prvu veliku priliku za goste imao je Dujaković u devetoj minuti, ali je šutirao pored gola.

U 16. minuti Alen Jurilj je imao veliku priliku, ali mu je Vasilije Kolak odbranio udarac. Samo minut kasnije stigla je kazna pošto je Dujaković ovoga puta bio siguran za 0:1.

Ipak, samo tri minute trajala je prednost gostiju. Odigrali su sjajnu akciju domaći, Medić je uposlio Zacharu koji lijepo pogađa za 1:1.

Ponovo je Krupa u nastavku prva zaprijetila. Igrao se 55. minut kada je ponovo Vukomanović bio u šansi, ali je Miškić opet bio uspješniji.

U 70. minuti uslijedio je preokret, kada je Medić ubacio, a autogol postiže Kolak koji je loše reagovao.

U posljednjim treuncima meča (94. minuta) Krupa je postigla gol preko Nikolića za 2:2 i tako izborila veliki bod u borbi za opstanak. (Scs, tl)