Gračanica prekinula seriju pobjeda rukometaša Slobode, Pandžić postigao 14 golova!

Pobjedom od 25:24 (13:9), rukometaši Gračanice, u okviru 21. kola Premijer lige BiH, prekinuli su seriju od 11 utakmica bez poraza tuzlanske Slobode.

Rezultat djeluje “tijesno”, ali valja reći da su domaći rukometaši u 23. minuti imali +7 golova (12:5), te da su igrači trenera Siniše Markote, kome je ovo bio prvi poraz u prvenstvu otkako vodi Slobodu, tek u finišu utakmice smanjili veliku prednost Gračanlija.

Igračima iz Tuzle trebalo je cijelih 20 minuta da se “razbude”. Domaći su u 11. minuti vodili 6:1 (Pandžić), u 20. minuti bilo je 10:4 i ne pamti se kada su “solari” postigli ovako malo golova. To se može objasniti malim brojem odbrana golmana, te nenalaženjem rješenja za čvrstu odbranu domaćih.

Tek u zadnjih 5-6 minuta prvog poluvremena gosti su odigrali kako znaju i smanjili su na poluvremenu vodstvo Gračanice na 13:9.

U nastavku su gosti za četiri minute došli na korak do poravnanja. Golom Bečića iz “sedmerca” smanjili su na samo gol razlike – 14:13.

Nakon toga imali su nekoliko “zicera” da poravnaju, a možda i preokrenu rezultat, ali su umjesto mreže pogađali domaćeg golmana.

I to se osvetilo, jer su borbeni domaćini serijom 3-0 ponovo došli na +4 gola (17:13 u 38. minuti).

U 50. minuti ponovo su otišli na +5 (22:17) i poslije je sve bilo klasika – gol za gol, te u 59. minuti 25:21. Uz jači pritisak gostiju, u trenucima kada su Gračanlije imale dva igrača manje, Tuzlaci su došli na -1, ali bez šanse da ugroze pobjedu Gračanlija.

Nezaustavljiv u dresu Gračanice bio je Marko Pandžić koji je zabio čak 14 golova, dok su Edvin Dželilović i Omer Mehmedović postigli po 3 gola.

U ekipi Slobode Ermin Jusić je postigao 8, a Emir Suhonjić i Anes Bečić po 4 gola.

Sloboda je ostala na 2. poziciji sa 27 bodova, dok je Gračanica na 5. mjestu sa 23 boda. (tl)