GOŠK u gostima bolji od Zvijezde 09, na tabeli preskočio Tuzla City!

Fudbal_zvijezda 09, GOSK
(Zvijezda je u Ugljeviku pobijedila Zrinjskog, Sarajevo i Široki, ali nije uspjela kandidata za ispadanje GOŠK-a – Foto: FK Zvijezda, Facebook)

U okviru 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine snage su odmjerili Zvijezda 09 i GOŠK, a krajnji rezultat je 1:2.

U 8. minuti domaća ekipa je već došla do vodstva nakon odličnog centaršuta Mulalića u šesneaestercu se pronašao Saliman koji pogađa za vodstvo Zvijezde 09.

Musulin je pokušao u 16. minuti da iznenadi čuvara mreže domaće ekipe, ali nakon njegovo šuta lopta odlazi preko gola.

Gosti preko Hasukića u 20. minuti stižu do izjednačenja, nakon jedne lijepe akcije Hasukić je matirao golmana Zvijezde 09. Nakon dvije minute Hasukić se ponovo našao u prilici ovog puta loptu je poslao iznad gola domaće ekipe.

U 25. minuti Ostojić spašava svoju ekipu da ne primi gol, a u prilice se našao Mihaljević koji je zamalo svoju ekipu doveo do preokreta.

U 35. minuti Ikić se nije snašao iako je bio sam nije završio i na kraju još jedana propuštena prilika da GOŠK dođe do preokreta.

Fudbal_wwin liga_zvijezda 09, GOSK
(Zvijezda je u Ugljeviku drugi put poražena od GOŠK-a u ovom prvenstvu identičnim rezultatom – Foto: FK Zvijezda, Facebook)

U 45. minuti Gogić je sjajno prošao po lijevoj strani, uposlio je Marasovića koji sa par metara pogađa za 1:2.

Vadze je mogao u 68. minuti da donese izjednačenje svojoj ekipi, ali nakon što se sam našao pred golmanom Vasiljem lopta mu je pobjegla.

Vadze je imao još jednu dobru priliku u 75. minuti kada je gađao pravo u golmana Vasilja.

Drugo poluvrijeme nam nije donijelo previše igra pa je tako ostalo 1:2 u korist GOŠK-a. (sdc, tl)