Golom u zadnjoj sekundi Iskra u Bugojnu pobijedila Slobodu

Unatoč drugom porazu u prolsjentom dijelu sezone, Sloboda ostaje na 2. mjestu sa 37. bodova, dok je Iskra na 9. mjestu sa 19 bodova

0
144
Sloboda je imala prednost od tri gola, a na kraju je poražena (Foto: D. Zabuš, arhiva)

U susretu 28. kola Premijer lige za rukometaše, u Bugojnu je večeras domaća Iskra pobijedila ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 24:23 (13:13).

Domaći igrači imali su u prvom poluvremenu prednost od tri gola (12:9 u 27. minuti), a “ljubičasti” su uspjeli izboriti egal na kraju poluvremena – 13:13 (Jusić).

U nastavku  su gosti pojačali ritam i ojačali odbranu, pa su preokrenuli rezultat u svoju korist.

U 46. minuti “solari” su vodili 16:19 (dva uzastopna gola Bubića), ali su uporni domaćini držali priključak i smanjivali prednost, da bi u 58. minuti izjednačili na 22:22 (Previšić), a ubrzo zatim i poveli 23:22 (Ljutić).

Bečić je minutu prije kraja izjednačio rezultat, a potom su gosti “uprskali” bitan napad.

U dramatičnoj završnici, u kojoj su sudije pokazale ružnu stranu ovog sporta (Taletović – Grbić), Iskra je postigla gol doslovce u posljednjoj sekundi utakmice (Slavko Previšić) za velika tri boda u borbi za opstanak.

U ekipi Iskre Miloš Čekić je postigao 5, Amir Bostan 4, a Jovan Todorović i Slavko Previšić po tri gola.

U sastavu iz Tuzle Arsenije Bubić je postigao 7, Emir Suhonjić, Alen Ovčića i Anes Bečić po 4, Ermin Jusić 3 gola, a Njegoš Đukić jedan gol.

Na ovaj način prekinuta je serija od pet uzastopnih pobjeda ekipe trenera Siniše Markote. Unatoč drugom porazu u prolsjentom dijelu sezone, Sloboda ostaje na 2. mjestu sa 37. bodova, dok je Iskra na 9. mjestu sa 21 bodom. (tl)