Golom Krpića Željo pobijedio Široki Brijeg i odmakao se od začelja tabele!

Zeljeznicar_krpic; siroki brijeg
(Željezničar je zasluženo pobijedio Širokobriježane – Foto: Arhiva)

Golom Sulejmana Krpića u 49. minuti, Željezničar je večeras na Grbavici pobijedio ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0 (0:0) i odmakao se od mjesta koje vodi u niži rang takmičenja.

Sjajno je Radinović ubacio s lijeve strane, na pravom mjestu je bio Krpić i glavom je loptu poslao u mrežu gostiju i time je izazvao erupciju oduševljenja na Grbavici.

Domaći su krenuli ofanzivno. Već u 5. minuti Mekić dobro šutira iz izgledne prilike, ali Puljić brani. Gosti su uzvratili u 17. minuti kada je Mašić , nakon kornera, glavom šutirao preko gola.

Glavni sudija Njegomirović pokazao je žuti karton za Štilića u 37. minuti zbog simuliranja u šesnaestercu gostiju.

Domaći su poveli u 49. minuti. Radinović centrira, a Krpić glavom matira golmana Puljića za 1:0. Gosti su pokušali izjednačiti u 55. minuti. Ipak, udarac Prusine odlazi pored gola.

Igrao se 74. minut kada je Radovac presjekao jednu loptu, dobro šutira – lopta odlazi malo iznad gola. Samo minut poslije Amoah je iz izgledne prilike bio neprecizan. Težili su domaći da postignu drugi pogodak kako bi u finiš meča ušli rasterećenije. U 78. minuti gosti su zatresli mrežu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu signalizirajući ofsajd. Gosti su tražili i jedanaesterac u 82. minuti, ali je sudija Njegomirović odmahnuo rukom da se igra nastavi.