Futsal: Tuzlanski “Jarčevi” uzvratili Mostarcima i izjednačili rezultat u finalnoj seriji za prvaka BiH

U drugoj finalnoj utakmici prvenstva BiH u futsalu, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli Salines Tuzla City pobijedio ekipu Mostar Stari Grad Staklorad rezultatom 7:6 (5:3) i tako izjednačio rezultat na 1:1.

Podsjećamo, Mostarci su minule nedjelje na domaćem terenu pobijedili rezultatom 4:3 nakon produžetaka, s obzirom na to da je “regularni” dio susreta okončan 3:3.

Gosti su u današnjoj utakmici poveli 0:1 u 2. minuti (Suton), a 1:2 u 7. Zatim su “Jarčevi” za šest minuta postigli pet golova, a fosti jedan i poluvrijeme je okončano rezultatom 5:3.

U 30. minuti domaći su vodili 6:3, a onda su Mostarci za manje od četiri minute postigli tri gola i izjednačili na 6:6.

U posljednjoj minuti susreta Deni Imširović je zabio za 7:6, a stalni napadi gostiju da poravnaju rezultat nisu urodili plodom.

7:6 Imširović (40.)

Naredna, treća finalna utakmica igrat će se vjerovatno u nedjelju, u Mostaru.

Podsjećamo, igrači Mostar SG Staklorada nedavno su u dvije finalne utakmice pobijedili Salines Tuzla City (7:3 i 6:2) i osvojili trofej Kupa BiH. (tl)