Futsal prvenstvo BiH: Jarčevi u srijedu žele izboriti “majstoricu”

Finale doigravanja za prvaka BiH u futsalu izuzetno je zanimljivo. Duel Mostara Starog Grada Staklorada i Salines Tuzla Cityja ući će u anale ovog sporta po neizvjesnosti, preokretima, drami.

Dvije od dosad odigrane finalne utakmice otišle su u produžetke, a sinoćnja u Mostari pobjednika je dala nakon izvođenja “penala”.

Salines Tuzla City vodio je na poluvremenu (1:2), u drugom su otišli na 3:5, Mostarci su bili miljenici sreće, pa su ikoristili par promašaja gostiju i preokrenuli na 6:5, a ipak su gosti smogli snage da izbore produžetke (6:6).

Ni poslije deset minuta nije bilo pobjednika, jer je susret završen 8:8, pa su šutirali “penale”. Svi domaći igrači su pogodili, mrežu su zatresli i Jarčevi Spahić, Arnautović, Milanović i Isanović, a jedino je neprecizan bio Osman Beganović, čiji je šut otišao pokraj gola.

Konačno 13:12 za Mostarce, koji sada vode u finalnoj seriji s 2:1.

U prvom susretu finalne serije Mostar SG slavio je 5:4 nakon produžetaka (4:4), u susretu u kojem su Jarčevi na poluvremenu vodili 1:3.

U Tuzli je Salines TC slavio rezultatom 7:6, pokazavši da su kadri nedavnog pobjednika Kupa BiH staviti na velike muke.

Uzbuđenja se nastavlja u srijedu, u tuzlanskom Mejdanu, kada je na rasporedu četvrta finalna utakmica. Utakmica se igra od 17 sati u maloj sali Mejdana i podrška Jarčevima je itekako potrebna. Napunimo dvoranu! (tl)