Futsal prvenstvo BiH: “Jarčevi” trijumfalno protiv Zrinjskog u Mostaru

U okviru 13. kola Premijer lige BiH u futsalu, večeras je u dvorani pod Bijelim brijegom u Mostaru ekipa Salines Tuzla Cityja pobijedila Zrinjski rezultatom 5:1 (1:0).

Prvi gol je postigao Srđan Ivanković i time postavio rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela, novi pogodak u mreži domaćina. Ovog puta strijelac je bio Mladen Kocić.

U nastavku susreta dosta efikasnija igra Jarčeva, koja je donijela novi pogodak Srđana Ivankovića, te golove Vladimira Džombića i Davora Arnautovića.

Sve što su domaćini večeras uradili, bio je počasni pogodak Dragana Marića u finišu susreta.

Vrijedno je istaći da je kod Jarčeva zadnjih 5 minuta susreta na parketu bila najmlađa postava, u kojoj su nastupili Zijad Ramić (22), Ajdin Sinanović (18) i Miloš Todorić (17), objavljeno je na službenoj FV stranici Salinesa Tuzla Cityja.

Narednog vikenda Saline TC u Mejdanu dočekuje ekipu Seljaka iz Livna, koja je u ovom kolu pobijedila Bosnu Kompred rezultatom 5:3.

Salines Tuzla City nastavlja na 2. poziciji prvenstvene tabele sa 33 boda (11 pobjeda, 2 poraza) “puhati u vrat” vodećoj ekipi Mostar SG Staklorad koja ima tri boda više i samo jedan poraz i to od “jarčeva”. U ovom kolu Mostarci su visoko porazili gračaničku Kaskadu rezultatom 7:1.

Drugi tuzlanski predstavnik, Bosna Kompred drži 7. mjesto sa 15 bodova, dok j Kaskada iz Gračanice na posljednjem mjestu sa samo 10 bodova. (mp)