Izabranici selektora Ive Kreze historijski rezultat ostvarili su zahvaljujući što su ostvarili sve četiri pobjede u nizu u kvalifikacionoj grupi 4, iako su pred njima još dva susreta.

U 18. minuti Ivanković je uspio zatresti mrežu Tonite i to je bio rezultat poluvremena.

Već u prvoj minuti nastavka Kahvedžić je udvostručio prednost naše selekcije, da bi četiri minute kasnije kapiten našeg tima Alen Radmilović poslije prave majstorije pogodio je iz skoro “mrtvog ugla” za 3:0.

Imali su i Rumuni svoje prilike, no Milanović je vrhunski odradio svoj dio posla.

Tri minute prije kraja Kahvedžić je svojim drugim golom večeras povisio na 4:0, da bi u posljednjoj minuti Jelić poslije asistencije Handžića pogodio za konačnih 5:0.

Po isteku 40. minute uslijedilo veliko slavlje najboljih futsalera naše zemlje koji su prvi puta u historiji izborili plasman na Evropsko prvenstvo.

Za kraj vrijedi reći da se BiH večerašnjom pobjedom priključila selekcijama Rusije, Hrvatske, Azerbejdžana, Španije i Italije koje su poslije četiri odigrana kola osvojile svih 12 bodova.

U narednom kolu, koje je na programu u aprilu, BiH igra protiv Sjeverne Makedonije. (tl)