Fudbaleri Tuzla Cityja nastavili sa rasipanjem bodova na domaćem terenu, Željezničar odnio puni plijen (Foto)

Fudbaleri Željezničara sa 2:1 su savladali Tuzla City u posljednjem meču 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Za pobjedu Plavih u Srebreniku pogađali su Joseph Amoah i Semir Štilić, dok je jedini strijelac za domaće bio Dušan Pantelić. Tuzla City je posljednjih pola sata imao igrača manje zbog isključenja Ajdina Nukića, Željo je vodio sa 2:0, a na kraju je spašavao pobjedu…

Ipak je uspio tim Edisa Mulalića stići do tri boda, te tako smanjiti zaostatak za Zrinjskim i Širokim Brijegom.

Zrinjski je lider sa 33 boda, Široki ima 29, a Željo 28. Tuzla City je ostao na sedmoj poziciji sa 21 bodom.

Bolje je u meč ušao Željezničar i prijetio udarce Omara Beće u 3. minuti, ali odbranio je to Malcolm Barcola, a u 11. minuti smo vidjeli spornu situaciju.

Joseph Amoah je došao do lopte u šesnaestercu nakon dodavanja Beće, a onda ga je jako neoprezno srušio Jasmin Čeliković. Zakasnio je sa startom stoper Tuzla Cityja, ali sudija Martinović nije odlučio pokazati na penal.

Pogledajte tu situaciju:

U 21. minuti Damir Mehidić neprecizno šutira glavom, a nedugo nakon toga očajno nakon jednog auta reaguje Luka Malić i praktično asistira za Petra Mišića, no njegov šut brani Josip Bender.

U narednom napadu na drugoj strani Semir Štilić izvodi slobodnjak, Dženis Beganović šutira glavom, a nevjerovatnom intervencijom svoj gol spašava Barcola.

Potom je Tuzla City prijetio preko Eleoueta i Čelikovića, ali Bender je bio siguran da bi u 42. minuti Željo poveo! Santos je ubacio s lijeve strane, loše je reagovao Barcola i odbio loptu do Amoaha, koji poentira za 1:0!

Na startu drugog dijela prijeti Dušan Pantelić, da ib na drugoj strani mrežu zatresao Beganović. No, taj gol je poništen zbog ofsajda.

Bilo je opasno pred golo Želje u 55. minuti nakon ubačaja s desne strane, ali Eleouet je na kraju napravio faul u napadu.

Do drugog gola Plavi stižu u 57. minuti. Štilić se namještao i odlučio je šutirati slabijom desnom nogom, a lopta se odbija od jednog igrača Tuzla Cityja, te od stativu završava u mreži za 2:0!

Minut poslije je Beganović imao kolosalnu šansu da stavi tačku na utakmicu, ali promašio je… U 65. minuti Nukić bez potrebe udara Santosa dok je lopta bila na drugoj strani terena, te dobija drugi žuti i crveni karton, pa Tuzla City ostaje s desetoricom na terenu.

Tada iz slobodnjaka odlično šutira Štilić, ali lopta odlazi malo pored stative.

Potom nismo neko vrijeme vidjeli uzbuđenja, da bi u 77. minuti Barcola odlično zaustavio udarac Beće, a onda dva minuta poslije Tuzla City stiže do pogotka! Lijepu su akciju odigrali domaći, a na povratnu loptu na ivici kaznenog prostora natrčava Pantelić i matira Bendera za 1:2.

Opasno je bilo pred golom Bendera i u 85. minuti, a tada je lopta završila tik pored stative nakon udarca Adriana Mendeša.

Do kraja se Željezničar uspio odbraniti i upisati velika tri boda.

Premijer liga BiH, 16. kolo:

Tuzla City – Željezničar 1:2 (Pantelić 79’ / Amoah 42’, Štilić 57’)

Gradski stadion u Srebreniku. Gledalaca: 950. Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Žuti kartoni: Mehidić (Tuzla City), Malić (Željezničar); Crveni kartoni: Nukić (Tuzla City)

Tuzla City: Barcola, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Diaby (od 68. Mešinović), Karić, Pantelić (od 80. Veselinović), Kuzmanović (od 80. Mendeš), Mišić, Eleouet.

Željezničar: Bender, Malić (od 87 Vego), Kosorić, Drina, Galić, Beća (od 80. Mekić), Hodžić, Štilić (od 90. Hajdarević), Amoah (od 87. Bekrić), Santos (od 80. Subašić) i Beganović. (SCsport)