Fudbaleri Slobode danas u finalu turnira u Klokotnici

Fudbaleri tuzlanske Slobode i Bratstva iz gračanice igrat će u finalu 25. memorijalonog turnira “Jedanaest heroja, nogometnih asova Doboj Istoka” koji se danas završava u Klokotnici.

Sloboda je u polufinalu pobijedila ekipu Gornjeg Rahića rezultatom 2:2 (2:1), dok je Bratstvo bilo bolje od domaćina “Doboj Istoka” sa 3:1 (1:0).

Tuzlake je u voidstvo doveo Lelić koji je pogodio mrežu ekipe Rahića u 19. minuti. Bez predaha je Nalićeva ekipa nastavila pritisak, što je rezultiralo još jednim lijepim pogotkom, ovog puta Delića.

Gol za poražene postigao je Mehmedović iz slobodnog udarca pretkraj poluvremena.

“Uz strijelce, drugi naši igrači su se istaknuli svojim vještinama i odlučnošću. Kalesić, Vazda, Mućaj, Mujić i Beganović stvarali su prilike pred golom protivnika, ali nažalost, lopta nije pronašla put do mreže. Utakmica je bila ispunjena uzbuđenjima, s nekoliko pogođenih prečki i stativa. Također, gol Kapetanovića poništen je zbog ofsajda”, stoji u izvještaju sa utakmice na službenoj stranici FK Sloboda.

Bila je ovo druga pripremna utakmica ekipe trenera Zlatana Nalića. Podsjećamo, u prvoj su Tuzlaci remizirali u gostima kod Budućnosti iz Banovića (0:0).

U borbi za 3. mjesto na tuniru u Klokotnici sastat će se danas Doboj Istok – G. Rahić (16:00), dok je finale Sloboda – Bratstvo na rasporedu u 18 sati.

Poslije turnira tuzlanski tim odlazi na pripreme u Kupres, saopćeno je iz FK Sloboda.