Fudbaleri Bayerna novi svjetski prvaci

Fudbaleri Bayerna novi su planetarni prvaci. Minhenski gigant i aktuelni evropski šampion u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Kataru s minimalnih 1:0 savladao je meksički Tigres.

Njemački tim je, očekivano, bio bolji rival tokom većeg dijela meča. Kimmich je u prvom poluvremenu zatresao mrežu Meksikanaca, ali pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a.

Ipak, nakon pogotka u 59. minuti Benjamina Pavarda, koji je “odbijanac” pospremio u prazni gol Tigresa, VAR je bio naklonjen Bayernu, a sudija pokazao na centar. Ispostavit će se da je to ujedno bio jedini zgoditak na utakmici, kojim je minhenski klub došao do trofeja na stadionu Education City u Al Rajanu.

Tako su Bavarci ponovili ono što je dosad za nogom pošlo samo još Barceloni – osvojili šest trofeja za jednu sezonu.

Ranije danas, u susretu za treće mjesto slavio je egipatski Al Ahly, pobjedom nad brazilskim Palmeirasom boljim izvođenjem jedanaesteraca. (sc, tl)