Francuzi nakon drame i produžetaka izbacili Mađare, poznati parovi polufinala SP

Novu dramu na Svjetskom prvenstvu u rukometu u Egiptu režirale su Francuska i Mađarska, a nakon produžetaka prolazak u polufinale slave Francuzi.

Činilo se da će Trikolori nakon regularnog toka uspjeti slaviti pobjedu i proći u polufinale, iako su na poluvremenu gubili sa 12:14.

U nastavku je Francuska igrala mnogo bolje, a u sam finiš meča je ušla sa prednošću od 30:27. Ipak, Mađari su zaigrali sjajno i serijom 3-0 stigli do poravnanja, a na kraju je deveterac za pobjedu Francuske promašio Dika Mem.

Produžetak je bolje otvorila Mađarska koja je brzo došla do vodstva nakon što su Francuzi promašili sedmerac, ali Trikolori potom prave preokret i nakon prvih pet minuta produžetka imaju prednost od 32:31.

Potom su uspjeli prednost povisiti i na +2 i tu prelomiti produžetak, te na kraju slaviti veliku pobjedu od 35:32.

Francuze je sa šest golova nosio Giogou, dok je pet postigao Descat. Kod Mađara je šest golova dao Banhidi.

Parovi polufinala su:

Španija – Danska
Švedska – Francuska

Odigrani su danas i mečevi za plasman od 25. do 32. mjesta na prvenstvu. Tunis je pobijedio Austriju sa 37:33 i zauzeo 25. poziciju, dok je Čile slavljem nad Kongom od 35:30 zauzeo 27. mjesto. Maroko je nakon penala savladao Angolu i zauzeo 29. dok je Južna Koreja službenim rezultatom 10:0 pobijedila Zelenortsku republiku i prvenstvo završila kao 31. reprezentacija svijeta.