FENOMENALNO: Lana Pudar osvojila zlato na 200 m leptir na EP u Rimu! (Video)

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica, 16.godišnja Lana Pudar, zauzela je PRVO mjesto u finalu trke na 200 metara leptir, na Evropskom prvenstvu koje završava u Rimu.

Pudar je plivala u drugoj stazi i trku je završila u vremenu 2:06.81 što je za tri po sekunde brže nego što je plivala u polufinalu. Trku je vodila od početka do kraja i zasluženo došla do zlatne medalje.

Drugo mjesto zauzela je Dankinja Helena Bach Rosendahl u vremenu 2:07,30, a treća Talijanka Ilaria Cusinato sa 2:07,77.

Podsjećamo da je Pudar osvojila bronzanu medalju u dsiciplini 100 m leptir, dok je na duplo kraćoj stazi bila deseta.

Lana Pudar je tako Bosni i Hercegovini donijela prve medalje na seniorskim evropskim prvenstvu u historiji bh. plivanja čime je svrstala BiH među najbolje plivačke nacije u Evropi. (mp)