Evropska liga: Velika pobjeda Dinama u gostima protiv Genka

Odigrano je i preostalih osam utakmica drugog kola grupne faze Evropske lige, a ubjedljivu pobjedu ostvario je Dinamo Zagreb na gostovanju kod Genka (0:3), dok je Crvena Zvezda također slavila u gostima. Beograđani su savladali Ludogorets (0:1).

Dinamo je slavio u Belgiji sa 0:3, a Modri su odlično otvorili utakmicu jer je Ivanušec pogodio u desetoj minuti. Potom je u sudijskoj nadoknadi iz penala pogodio Petković, a isti igrač realizovao je i jedanaesterac u 67. minuti. Naš Amer Gojak ušao je s klupe u 64. minuti, a Luka Menalo u 70.

Crvena zvezda je ostvarila drugu pobjedu u grupnoj fazi, a večeras je bila bolja od Ludogoretsa (0:1). Jedini pogodak na utakmici bio je djelo Kange iz 64. minute.

Ferencvaros je poražen od Betisa na svom terenu (1:3). Fekir je pogodio za vodstvo Španaca u 17. minuti, da bi Uzuni u 44. izjednačio. Wingo je postigao autogol u 76. minuti, da bi Tello u nadoknadi postavio konačan rezultat. Eldar Ćivić je bio starter kod domaćih, Stjepan Lončar je ušao u 89. minuti, a Adnan Kovačević je presjedio na klupi.

Srđan Grahovac je odigrao svih 90 minuta u porazu Rapida od West Hama (2:0). Za domaće pogotke su postigli Rice u 29. minuti i Benrahma u sudijskoj nadoknadi. Bosanskohercegovački veznjak je u 44. minuti zaradio i javnu opomenu.