Eurobasket: Francuska “zaledila” Poljsku na -41 poena i plasirala se u finale!

Selekcija Francuske prvi je finalista Evropskog prvenstva u košarci, pošto je danas u prvom polufinalnom meču deklasirala Poljsku sa 95:54.

Ispostavilo se da je Poljska “zalutala” u ovu fazu takmičenja, pa je doživjela brutalno prizemljenje nakon nestvarne pobjede nad Slovenijom u četvrtfinalu turnira.

Čini se da smo večeras vidjeli stvarnu snagu tima Igora Miličića, koji je na jedvite jade prebacio 50 ubačenih poena u ovom meču.

Od početka je Francuska igrala jako čvrsto u odbrani i Poljaci za to nisu imali rješenja, pa su nakon dvadeset minuta igre ubacili tek 18 poena, Na poluvremenu je dakle bilo 34:18.

U nastavku je tim Vincenta Colleta samo odradio posao i priveo meč kraju. Slavili su sa 95:54 i plasirali se u finale, gdje čekaju boljeg iz večerašnjeg okršaja Njemačke i Španije.

Do pobjede je francusku odveo Guerschon Yabusele s 22 poena, a 10 je ubacio Evan Fournier. Po 8 su dodali Tarpey, Poirier i M'Baye.

Poljaci su utakmicu završili bez igrača s dvocifrenim učinkom. Devet poena je imao AJ Slaughter… (SC)