Euro 2021: Slovačka slavila protiv Poljske u meču koji je obilovao uzbuđenjima (Video)

Reprezentacija Slovačke napravila je veliko iznenađenje slavivši protiv Poljske rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe E Evropskog prvenstva.

Poljaci su u meč ušli kao favoriti i tako su krenuli sa prilikama. Ipak, prvi gol su postigli Slovaci. Igrao se 18. minut kada je sjajan potez pored aut linije napravio Robert Mak, prošao je i šutirao, a lopta se od stativu odbila do leđa golmana Szczesnog i Slovaci su poveli.

Nakon tog gola, Poljaci su zaigrali mnogo bolje. Krenuli su svim silama ka golu rivala, ali je najbolju priliku propustio Maciej Rybus. Sa druge strane, Juraj Kucka je imao odličnu šansu u 27. minuti.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a samo pola minute trebalo je Poljacima u nastavku da poravnaju. Rybus je odigrao odličnu povratnu loptu, a Karol Linetty pogađa za 1:1.

Ključni detalj dogodio se u 62. minuti kada je Grzegorz Krychowiak dobio drugi žuti karton i Poljaci su ostali sa igračem manje.

To Slovačka koristi i golom Milana Skriniara nakon kornera u 69. minuti dolazi do velike pobjede na startu Eura.

Poljaci su do kraja silovito pritiskali ne bi li došli do izjednačenja, ali su se Slovaci “do posljednjeg daha” branili i sačuvali su vrijednu pobjedu. (sc, tl)