EP u sjedećoj odbojci: Reprezentacija BiH razbila i Poljsku

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci bez mnogo problema pobijedila je u utakmici drugog kola Evropskog prvenstva selekciju Poljske rezultatom 3:0, po setovima 25:13, 25:18, 25:20.

Naš tim je od početka susreta igrao znatno bolje i opravdao je epitet favorita. Prvi set je relativno brzo završen uvjerljivim izdanjem BiH.

U drugom setu se bude Poljaci, ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi nalet bh. tima koji je u ovom setu ostvario rezultat 25:18.

U istom ritmu odigran je i treći set pa je tako naš tim za sat vremena izborio drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

Za BiH su danas nastupali: Ismer Godinjak, Adnan Manko, Stevan Crnobrnja, Adnan Kešmer, Armin Šehić, Mirzet Duran, Nizam Čančar, dževar Hamzić, Jasmin Brkić, Safet Alibašić, Sabahudin Delalić i Ermin Jusufović.

U drugoj utakmici drugog kola naše grupe na prvenstvu koje se održava u Turskoj, Mađarska je nanijela drugi poraz Gruziji.

Uoči posljednjeg kola BiH je na prvom mjestu s dvije pobjede i bez poraza, Mađarska i Poljska su na omjeru 1-1, a Gruzija ima dva poraza. (Klix)