EP rukometaša: Švedska pobjedom protiv Mađarske “pogurala” Norvešku i Sloveniju

Švedska je pobijedila Mađarsku rezultatom 24:18 u 3. kolu Grupe 2 Evropskog rukometnog prvenstva i stigla je do prvih bodova u drugoj fazi takmičenja, a Mađare udaljila od polufinala.

U prvom poluvremenu igrale su se jake odbrane na obje strane, a na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Šveđana rezultatom 10:9, da bi Švedi u nastavku nastavili u dobrom ritmu i konstantno su vodili.

Pet minuta prije kraja otišli su na četiri gola prednosti (22:18) i sve je bilo riješeno.

Najefikasniji u redovima Šveđana bili su Pellas i Gottfridsson sa pet golova, a kod Mađara bolji od ostalih bio je Szita sa četiri pogotka.

Ovaj rezultat svakako najviše pogoduje Slovencima, koji u posljednjem kolu igraju sa Norveškom i u tom meču dovoljan im je bod za prolaz u polufinale. Norveška je večerašnjim porazom Mađarske osigurala plasman u polufinale, ali protiv Slovenije će braniti prvo mjesto u grupi.

Mađari će u posljednjem kolu igrati sa Portugalom, a u slučaju trijumfa i eventualne pobjede Norveške protiv Slovenije plasirali bi se u polufinale zbog boljeg međusobnog skora sa Slovencima.