EP rukometaša: Norveška ostvarila šestu pobjedu, ali još nije siguran polufinalist!

Rukometna reprezentacija Norveške pobijedila je Island 31:28 u susretu trećeg kola Grupe 2 Evropskog rukometnog prvenstva i vrlo blizu je plasmana u polufinale.

Prvo poluvrijeme Norveška je odigrala furiozno, a na kraju prvog poluvremena imala je sedam golova prednosti (19:12). Činilo se da će upisati laku pobjedu, ali Island je u nastavku zaigrao mnogo agresivnije i bolje.

U 46. minuti smanjili su na 24:21, imali su potom napad i za minus dva, ali nisu ga iskoristili. Norveška je do kraja ipak odigrala mirno i potvrdila pobjedu, dok je Island ovim porazom definitivno otpao iz svih kombinacija za polufinale.

Sander Sagosen sa devet golova bio je najefikasniji kod Norvežana, a pratili su ga Christian O'Sulliavan sa šest, te Magnus Joendal sa četiri pogotoka. Sjajno je branio i Bergerund sa 12 odbrana.

U redovima Islanda najbolji je bio Arnor Gudmundsson sa pet i Thor Gunnarsson sa četiri gola.

U posljednjem večerašnjem susetu sastaju se Mađarska i Švedska koja je već izgubila šanse za prolaz. U slučaju pobjede Mađara, odluka o putnicima u polufinale past će u posljednjem kolu, a ako tada izgubi od Slovenije, polufinale će doći u pitanje.

Ukoliko, pak, Švedska večeras savlada ili remizira s Mađarskom, Norveška će osigurati plasman dalje, bez obzira na ishode posljednjeg kola.  (sc, tl)