EP rukometaša: Nijemci imali prednost od pet golova, Hrvati slavili u meču za infarkt!

Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Njemačku rezultatom 25:24 (11:14) i osigurala je plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme Nijemci su odigrali u sjajnom ritmu. U jednom trenutku su vodili i 13:8, ali na poluvrijeme se otišlo za Kauboje “podnošljivih” 14:11.

I početak drugog dijela bio je vrlo sličan. Njemačka je u dva navrata imala prednost od pet golova, ali Hrvatska se nije predavala i do 47. minute smanjili su na 21:20, a dvije minute kasnije prvi put na utakmicu su stigli do izjednačanja 22:22.

Mogli su Kauboji i do preokreta, imali su tri napada za vodstvo, ali fenomenalno je branio Andreas Wolff. Ipak, minutu prije kraja Karačić je postigao gol za prvo vodstvo vodstvo Hrvatske, koji se ispostavio ključnim, a u posljednjem napadu Njemačke Hrvati su se odbranili i stigli su do velike pobjede.

Igor Karačić je bio najbolji kod Hrvata sa sedam golova. Domagoj Duvnjak je postigao pet, a Luka Stepančić četiri.

Tobias Recihmann sa pet, te Uwe Gensheimer, Philipp Weber i Timo Kastening bili su najefikasniji kod Njemačke.