EP odbojkašica: Zmajice pružile dobar otpor, ali do pobjede nisu mogle!

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva od selekcije Bugarske rezultatom 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18).

Bugarske odbojkašice su rano stekle prednost od dva poena (7:5) što je u međuvremenu naraslo i do 19:13, pa je prvi set otišao na stranu naših protivnica rezultatom 25:20.

Drugi set su naše djevojke puno bolje otvorile, povele su 3:1 nakon čega su naše protivnice izjednačile na 3:3 poslije čega je uslijedila serija naših reprezentativki od 4:0 za vodstvo 7:3. Nije dugo trebalo bugarskim odbojkašicama da se vrate u meč, pa su stigle do vodstva 15:10 i to zahvaljujući ogromnoj seriji od osam uzastopnih poena.

Tu je bio kraj naših nadanja u drugom setu koji je također otišao na stranu Bugarske – 25:19.

Baš kao i drugi set, i u trećem smo veoma rano došli do prednosti, bilo je 5:1 što su zadržale i povećale u nastavku seta, pa smo stigli i do šest poena prednosti, bilo je 18:12. Sada naše djevojke nisu poklekle za razliku od drugog seta i osvojile su ovaj dio igre rezultatom 25:19.

Četvrti set se igrao praktički poen za poen do rezultata 5:5 nakon čega se Bugarska serijom 3:0 odvojila na 8:5. Ipak, napravili smo seriju uzastopnih poena, te smo došli do izjednačenja rezultata, 13:13 da bi potom bugarske odbojkašice uzvratile serijom 4:0 i povele sa 17:13.

Uslijedila je naša serija od tri uzastopna poena i povratak u četvrti set, bilo je 17:16 nakon čega je selektor Bugarske tražio minutu odmora poslije čega je uslijedila serija od 3:0 i odlazak na ‘‘sigurnih‘‘ plus četiri, 20:16. Do kraja se nismo uspjeli vratiti, te je Bugarska slavila drugu pobjedu na Euru dok su Zmajice nakon jučerašnje pobjede protiv Švicarske pretrpjele prvi poraz.

Bugarke je do pobjede vodila Radostina Marinova sa 17 poena dok je Miroslava Paskova-Kaneva dodala 13, a Mira Todorova je susret završila sa 12 poena.

U našoj reprezentaciji je najbolja bila Dajana Bošković sa 18 poena dok je Edina Begić dodala 16, a Ajla Paradžik se istakla sa devet poena.

Sutra naše odbojkašice igraju protiv Hrvatske koja je u 1. kolu također poražena od Bugarske, ali sa 3:0. (S1, TL)