Elvedina Muzaferija ispisala historiju bh. skijanja!

Zahvaljujući rezultatu karijere najbolja bosanskohercegovačka skijašica je osvojila 18 bodova u Svjetskom kupu
elmedina muzaferija plasmanom na 14 mjesto na super g-ija ostvarila najbolji rezultat svih vremena u bh skijanju
Muzaferija je u Italiji napravila odličan rezultat (Foto: Screenshot/Eurosport)

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ispisala je historiju bh. skijanja u utrci Super G-ja u Cortini.

Muzaferija je trku završila na sjajnom 14. mjestu, što je najbolji rezultat u historiji bh. skijanja. Zahvaljujući rezultatu karijere osvojila je 18 bodova na Svjetskom kupu.

Dan ranije je osvojila prve bodove u Svjetskom kupu pošto je zauzela 25. mjesto u spustu. Tim rezultatom je osvojila šest bodova.

Ukupno je sa 24 boda Muzaferija 89. u poretku Svjetskog kupa.

Pobjedu u superveleslalomu je odnijela Švicarka Lara Gut-Behrami koja je utrku završila s vremenom 1:20.75 minuta. Druga je bila Austrijanka Stephanie Venier sa 21 stotinkom zaostatka, a treća Francuskinja Romane Miradoli sa 41 stotinkom zaostatka.

Ovo je četvrti put da se Gut-Behrami popela na postolje u petoj utrci superveleslaloma ove zime. Preuzela je vodstvo u disciplini Svjetskog kupa sa 10 bodova prednosti nad Corneliom Hutter.

Gut-Behrami smanjila je također zaostatak za povrijeđenom Mikaelom Shiffrin u ukupnom poretku Svjetskog kupa na ispod 200 bodova. (tl)