Ekipa iz Simin Hana gubi dah: Plavi nanijeli drugi poraz Tuzla Cityju

Željezničar je u utakmici 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Tuzla City na Grbavici rezultatom 2:1. Ovo je bio drugi poraz u sezoni za ekipu iz Simin Hana.

Plavi su imali dobru šansu u četvrtoj minuti kada je Fejzić odbranio šut Crnčevića, a samo minutu poslije Vrhovac je bio najviši u skoku nakon centaršuta Boje iz kornera i pogodio je za vodstvo Plavih.

Nije bilo velikih prilika u nastavku, a u 23. minuti poništen je pogodak Tuzla Cityja. Šutirao je Mehanović u 28. minuti, a lopta se odbila od Vrhovca i završila u korneru.

Mišić je u velikoj šansi promašio cijelu loptu u 31. minuti. U trenucima kada su gosti napadali, domaći su postigli još jedan pogodak. Nakon velike gužve u šesnaestercu Tuzla City, Juričić je dodao do Zdunića, koji je pogodio za 2:0, što je bio konačan rezultat prvog dijela.

Džafić je u 65. minuti postigao lijep pogodak za 20-ak metara za 2:1 i vratio goste u igru, ali do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Željezničar – Tuzla City 2:1

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Vrhovac, Mekić (Željezničar), Mehanović M., Čeliković, Mišić, Mehidić, Džafić (Tuzla City).

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Kosorić, Vrhovac, Malić, Crnčević (od 75′ Hajdarević), Mekić, Subašić (od 55′ Blažević), Mujezinović, Bojo (od 64′ Beća), Zdunić (od 54′ Gasal), Juričić (od 75′ Drina).

FK TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović (od 29′ Čeliković), Morris, Efendić, Mehidić, Mišić (od 84′ Ubiparip), Doffo (od 68′ Brkić), Džafić, Mešinović (od 69′ Mehanović E.), Mehanović M. (od 46′ Karajšević), Krpić.