EHF Europa Cup: Olympiacos SFP deklasirao Slobodu u prvoj utakmici 2. pretkola

U prvoj utakmici 2. pretkola EHF Europa Cupa, večeras je u Pireju grčki tim Olympiacos pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 34:24 (16:14).

Pred uzvrat 5. novembra u Tuzli, prednost Grka je teško dostižna, ali valja reći da su gosti mnoštvom pogrešaka u oba poluvremena, posenbno u drugom, dali krila domaćinu da dođe do ubjedljive pobjede.

Treba reći da su Grci vodili od početka do kraja utakmice. U prvom poluvremenu najviše 16:8 (24. minuta), ali su Tuzlaci serijom 0-6 (tri gola Bečića…) na poluvrijeme otišli sa obećavajućih 16:14. Golman Zdravko Čajić imao je šest odbrana od kojih i jedan sedmerac.

U tim se trenucima vidjelo da mogu parirati domaćinu, iako su u razdoblju od 15. do 24. minute postigli samo gol, a pri tome načinili devet pogrešaka ili loših realizacija.

Prvih 12 minuta nastavka bilo je dobro, uglavnom su Grci vodili s 3 do 4 gola, da bi u 42. minuti naš prvi igrač Božo Vujović pogodio za 22:20.

A onda dolazi neshvatljivih 14 crnih minuta u kojima su “solari” srljali iz greške u grešku, što lošim dodavanjem na crtu, pokušajima igre kroz “tvrdu” odbranu Olympiacosa, “zapucavanjem” ili promašajima. Za to vrijeme postigli su samo dva gola, a primili 10.

Domaćin je svaki poklon obilato koristio i na kraju ostvario veliku prednost pred revanš u Mejdanu 5. novembra. Šteta, šteta, bila je ovo dobra prilika da se ostvari povoljan rezultat za revanš u vjerovatno punoj velikoj dvorani Mejdana.

Za domaćine Papadopoulos je postigao 8 golova, Nyokas 7, Weber 6, Montero 4, Građan 2 itd.

Golove za Slobodu postigli su: Vujović 5, Bečić 4, Ovčina, Đukić i Čičkušić po 3, Buljina i Pirić po 2, a Mehinagić i Suhonjić po jedan. (tl)